Kadın Forumu

Kadın Forumu (http://topuklu.org/)
-   Hastalıklara Göre Tıp Dalları (http://topuklu.org/hastaliklara-gore-tip-dallari/)
-   -   Tıp eğitimi (http://topuklu.org/hastaliklara-gore-tip-dallari/29689-tip-egitimi.html)

buse 08.Temmuz.2015 20:18

Tıp eğitimi
 

Teknolojik Monterrey Enstitüsü'nde laboratuvar ve Yüksek Öğretim, tıp öğrencisi.


Tıp Eğitimi uygulayıcısı olduğu uygulama ile ilgili; ya da başlangıç eğitimi yani hekim olmak, tıp fakültesi okumak ve staj görmek), ek eğitim bundan sonradır. (örn., uzmanlık eğitimi), veya Doktor Asistanı olmak için eğitim görmektir. Tıp eğitimi ve eğitim büyük ölçüde dünyanın her yerine göre değişir. Çeşitli öğretim yöntemleri tıp eğitimi, eğitim aktif bir araştırma alanı olarak kullanılmıştır.


Giriş seviyesi eğitim

https://upload.wikimedia.org/wikiped...kultesi_03.jpgMonoblok binasından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ne genel bakış.
Giriş seviyesi tıp eğitimi Yükseköğretim programları-kurslar tıbbi bir okulda gerçekleştirilen ilk seviyedir. Genel olarak, Başlangıç eğitimi tıp fakültesi'nde alınır. Geleneksel olarak da ilk tıp eğitimi klinik öncesi ve sonrası çalışmaları yoğunlaşmıştır. Eski anatomi, fizyoloji, biyokimya, farmakoloji, patoloji gibi temel bilimler oluşmaktadır. İkincisi, iç hastalıkları, çocuk sağlığı ve hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum, psikiyatri ve cerrahi gibi klinik tıbbın çeşitli alanlarında öğretim oluşmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri'nde, çok yakın zamana kadar, MD derecesi için gereksinimleri insan beslenmesinde bile bir ders içermiyordu. Bugün, bu ihmal, en az bir ders gerekli olduğu ölçüde rektifiye edilmiştir.
Lisansüstü eğitim

Aşağıdaki tamamlama giriş seviyesi eğitim, yeni mezun doktorlar genellikle gerekli taahhütleri ederler ve bir süre gözetim altında önce kesin kayıt verilmiş olup; bu genellikle bir yıllık süre ve mayıs gönderilmesi gibi bir "staj" veya "geçici kayıt" veya "ikamet"dir.
Tıbbın belirli bir alanda daha fazla eğitim yapılmalıdır. Bazı ülkelerde, bu hemen giriş tamamlandıktan sonra eğitime başlanır, yargı kurumları yeni doktorlar kültürlü (unstreamed) birkaç yıl uzmanlık başlamadan önce eğitim görmesi gerekmektedir.
Eğitim kuramı lisansüstü tıp eğitimin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Eğitimde resmi nitelikleri de tıp fakültesi eğitimciler anlam, sorumlu olan öğrenciler içindir.
Tıp Eğitimi içeren Dergiler

Tıp eğitimi alanı büyüdükçe, dergi, hem Açık Erişim ve Abonelik, sadece tıp eğitimi için ayrılmış geniş destek bulmaktadır. Bunlar (Alfabetik sırayla);
 • Academic Medicine (Abonelik)
 • Advances in Health Sciences Education (Abonelik)
 • BMC Medical Education (Açık Erişim)
 • International Journal of Medical Education (Açık Erişim)
 • Internet Journal of Medical Education (Açık Erişim)
 • JK Science Journal of Medical Education & Research (Açık Erişim)
 • Journal of Medical Education (Açık Erişim)
 • Medical Education (Abonelik)
 • Medical Education Online (Açık Erişim)
 • Medical Teacher (Abonelik)
 • Open Medical Education Journal (Açık Erişim)
 • Teaching and Learning in Medicine (Abonelik)
 • Gulf Medical Journal (GMJ) online dergi Körfez Tıp Üniversitesi, Birleşik Arap Emirlikleri, Ajman.


Şu Anki Saat: 20:53

Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2019, vBulletin Solutions, Inc.